Projektledare
Gabrielle Rosquist, Länsstyrelsen Skåne
tfn. +46(0)010-224 16 13
epost: gabrielle.rosquist@lansstyrelsen.se

Projektekonom
Erik Schenström, Länsstyrelsen Skåne
tfn. +46(0)010-224 12 67
epost: erik.schenstrom@lansstyrelsen.se

Regional projektledare Halland
Magnus Nystrand, Länsstyrelsen i Halland
tfn. +46(0)010 – 224 33 19
epost: magnus.nystrand@lansstyrelsen.se

Regional projektledare Skåne
Maria Sandell, Länsstyrelen Skåne
tfn. +46(0)010-224 16 23
epost: maria.sandell@lansstyrelsen.se

Regionala projektledare Kalmar 
Åsa Johansson, Länsstyrelsen i Kalmar
tfn. +46(0)010-223 85 11
epost: asa.e.johansson@lansstyrelsen.se

Tommy Gustafsson, Länsstyrelsen i Kalmar
tfn. +46(0)010-223 85 23
epost: tommy.gustafsson@lansstyrelsen.se

Jonas Lundquist, Länsstyrelsen i Kalmar
tfn. +46(0)010-223 83 90
epost: jonas.lundquist@lansstyrelsen.se

Kontaktperson Lunds universitet
Pål-Axel Olsson
tfn. +46(0)046-222 42 47
epost: pal_axel.olsson@biol.lu.se

Kontaktperson Biosfärområdet Kristianstad Vattenrike
Karin Hernborg
tfn. +46(0)044-13 64 47
epost: karin.hernborg@kristianstad.se